تبلیغات
حدیث عشق - جریان ازدواج حضرت خدیجه سلام الله علیها با حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

Online User
وقتی که پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم به سنی رسیده بود که باید ازدواج می کرد . عموی پیامبر اسلام ، حضرت ابوطالب و همسر وی حضرت فاطمه بنت اسد سلام الله علیها تصمیم گرفتند که زن مناسبی برای حضرت انتخاب کنند .
حضرت خدیجه سلام الله علیها از این تصمیم با خبر شد ، کسی را به نزد پیامبر اسلام فرستاد و علاقه خود را نسبت به ایشان ابراز کرد و اظهار نمود که من مایل هستم با شما ازدواج کنم .
پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم عموی خود ، حضرت ابوطالب علیه السلام را از این ماجرا با خبر کرد و با ایشان در این باره مشورت نمود . وقتی که عموی پیامبر و همسرش از تصمیم خدیجه سلام الله علیها با خبر شدند خیلی از این جریان استقبال کردند .
عموی پیامبر به همراه تعدادی از بزرگان بنی هاشم به خانه خویلد بن اسد و یا به روایتی به نزد ورقه بن نوفل رفتند و خدیجه را از آنها برای پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم خواستگاری کردند و حضرت خدیجه سلام الله علیها به این خواستگاری جواب مثبت دادند .
درخواست آنان از سوى خدیجه و عمویش پذیرفته شد و عقد نكاح آن دو جارى شد و مهریه خدیجه، چهارصد دینار تعیین گردید كه خود وى، آن را ضامن شد. بدین ترتیب در دهم ربیع الاول سال 25 عام الفیل (28 سال پیش از هجرت) ازدواج آن دو بزرگوار برگزار شد. خدیجه به هنگام ازدواج با رسول خدا صلی الله علیه و آله چهل ساله بود و پیامبر صلی الله علیه و آله بیست و پنج ساله.
خدیجه كبرى سلام الله علیها در خانه پیامبر صلی الله علیه و آله داراى شش فرزند شد كه عبارتند از: قاسم، عبدالله، رقیه، زینب، ام كلثوم و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهم اجمعین كه تمام آن‌ها جز فاطمه زهرا سلام الله علیها پیش از بعثت پیامبر صلی الله علیه و آله به دنیا آمده بودند و تنها فاطمه سلام الله علیها پس از بعثت به دنیا آمد و خیر كثیرى براى عالمیان شد.
منابع مطلب :
1 ـ الكامل فى التاریخ، جلد دوم صفحه 39
2 ـ فرازهایى از تاریخ اسلام، صفحه 77
3 ـ  منتهى الآمال، ج 1، ص 45:: برچسب‌ها: ازواج حضرت خدیجه , ازدواج حضرت محمد , خواستگاری پیامبر , ابوطالب علیه السلام , نسیم ظهور ,
نویسنده : علی قربانی
تاریخ : سه شنبه 7 آذر 1396
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.