تبلیغات
حدیث عشق - وضعیت زندگی در جوامع غربی با وجود قوانین تک همسری
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

Online User
در خانواده های غربی با اینکه قانون تک همسری وجود دارد وضعیت زندگی آنها چگونه است ؟
وقتی که خانواده های جامعه غربی را مورد بررسی قرار می دهیم می بینیم ، با اینکه در آن جوامع قانون تک همسری وجود دارد امّا باز هم نتوانسته اند در قوانین خودشان برای جلوگیری از چند همسری ، جایگزین مناسبی برای پاسخ دادن به اینگونه نیاز ها پیدا کنند . زیرا قوانین جوامع غربی قادر نیست استحکام و آرامش را به خانواده ها برگردانند . با این که آنها مدعی هستند که با قانون چند همسری در دین مقدس اسلام خانواده آرامش خود را از دست می دهد و استحکام لازم را ندارد . با این ادعا باز هم نتوانسته اند با قانون تک همسری که دارند آن استحکام و آرامش را به خانواده ها بر گردانند . و شاهد بر این ادعای پوچ آنها این است که در خانواده های غربی زنا شیوع پدا کرده و آمار طلاق روز بروز زیاد تر می شود ، فحشا داد و بیداد می کند ، فرزندان بی والدین روز به روز افزایش پیدا می کند ، بنیان خانواده به صورت فاجعه باری از هم گسسته می شود و از همه مهمتر ارزش زن تا حد یک کالا تنزل پیدا کرده است . آن وظیفه اصلی زن در خانواده که تربیت فرزند صالح است دیگر به کلی از یاد رفته و لحظه به این موضوع فکر نمی شود . و از زن به عنوان یک ابزار برای مقاصد شوم که همان از بین رفتن بنیاد مستحکم خانوده است استفاده می شود .

با این وضعیتی که در جوامع غربی پیش آمده است آیا جامعه غربی با منع چند همسری در قوانین شان توانسته اند یک جایگزین مناسب برای پاسخگویی به نیاز های بشری پیدا کنند ؟
با توجه به فساد و فحشایی که در جوامع غربی وجود دارد چگونه است که احساسات و عاطفه های زن مسلمان با چند همسری شوهرش در چارچوب قوانین شرعی جریحه دار شده و از بین می رود اما احساسات و عواطف زنان غربی از این همه روابط نامشروع و بی ناموسی ها جریحه دار نشده و از بین نمی رود .
ما از این مطلب نتیجه می گیریم که دین مبین اسلام زیر بنای زندگی بشر و جامعه آن را بر زندگی عقلی و فکری بنا نهاده است و احساسات و عاطفه در زیر بنای زندگی بشر چندان نقشی ندارد . هدف اسلام این است که بشر در زندگی خود و همچنین در جامعه و رسومات خودشان  به صلاح عقلی برسند . و زیاد احساسی و عواطفی نشوند . بدون شک تبعیت از احساسات کور بدون نورانیت عقل هیچگونه فائده ای برای کمال انسان ندارد . بنابراین عقل فطری انسان ، برای شکوفایی و تکامل خود می تواند از هدایت های دینی استفاده کرده و به عنوان پیامبر و درونی می تواند انسان را هدایت کند.
امام صادق (علیه السّلام) فرموده اند : خیر و برکت هیچ ثروتی به قدر عقل نیست، و پستی و ذلّت هیچ فقری به پایه ی حماقت که فقر عقلی است نمی رسد. (1)
 البته باید گفت که این به معنای بی توجهی دین مقدس اسلام به عواطف زن نیست ، به دلیل این که عواطف و صفات روحی انسان در جوامع اسلامی از جهت کیفیت و کمیت ، با تغییر در تربیت ، تغییر پیدا می کند ، بر همین اساس ، دین اسلام با تربیت خودش زن را به گونه ای به بار می آورد که با چنین چیزهایی عواطف آن جریحه دار نمی شود .

منبع : کافی1، ص 29:: مرتبط با: احادیث , چند همسری ,
نویسنده : علی قربانی
تاریخ : پنجشنبه 13 آذر 1393
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.